• info@ferlitarim.com.tr
 • (+90) 324 642 81 42
 • (+90) 532 710 91 58
 • sa
  Poeple Slider
  Ferli Tarım
  Dalından Koparıldığı Kadar Taze

  Ürünleriniz Atmosfer Kontrollü Soğuk Hava Depomuzda İlk Günkü Tazeliğini Korur.

 • sa
  Poeple Slider
  Mevsimindeymiş Gibi...
  Taze Meyveler
 • sa
  Poeple Slider
  Ferli Tarım Soğuk Hava Deposu ile Hizmetinizdedir.
  Atmosfer Kontrollü Soğuk Hava Deposu

  Üretici dostu Ferli Tarım, Leziz Ürünler Sunar.

 • sa
  Poeple Slider
  Meyve ve Sebze Tedariğinde
  Adresiniz Ferli Tarım

Black Splendor Erik


black splendor erik

Ağaçları çok kuvvetli, yarı yayvandır. Çok verimli bir çeşittir. Meyveleri iri, yuvarlak ve dumanlıdır. Kabuk rengi morumsu siyahtır. Meyve eti koyu kırmızı sert, sulu ve lezzetlidir. Akdeniz Bölgesinde Haziran ayının ikinci haftasında hasat edilir. Ağaçları ikinci yıldan itibaren bol meyve verir. Ayrıca elle işlemeye dayanıklıdırlar. Ambra, Methley, PurunusPisardi, tozlayıcı olarak kullanılır.

Genel olarak Black Splendor erik çeşidi sahil bölgeler için uygun olan bir erik çeşididir.Black  splendor eriğinin meyve eti kırmızı ve tane ağırlığı ortalama 90-110 gram arasındadır.Sahil bölgeler için uygun bir Japon erik çeşidi olup hasat zaman obilnaja Japon eriğinin arkasında gelmektedir.Hasat tarihi haziran ilk hastasından itibaren başlamaktadır. Obilnajadan sonra oluşan boşluğu değerlendirmek için kullanılmalıdır.

Black splendor eriğinin dayanıklı olması, raf ömrünün uzun olması ve meyve tadının güzel olması piyasada kolay bir şekilde pazarlanabilmesini sağlamaktadır.Yeni kurulan meyve bahçelerinde black splendor erik çeşidi yavsiye ettiğimiz bir erik çeşididir.

Black splendor eri çeşidini firmamız erik anacı, nemeguard anacı ve myrobolan 29c anacı üzerinde üretmekte olup tavsiye edilen anaç myrobolan 29c anacıdır.Zira myrobolan anaçları ile üretilen fidanlar yarı bodur fidan olmakta olup birim alandan daha kaliteli ve strandart meyve almanızı sağlamaktadır.Ağaç verimi 40-70 kg arasında olmakta  olup tozlayıcı olarak ise pioner Japon eriği çeşidi kullanılmalıdır. Tozlayıcı ana çeşit oranı 1 e 8 oranındadır.

Erik Çeşitlerimiz

Black Splendor Erik

Early Erik 

kayisi