• info@ferlitarim.com.tr
 • (+90) 324 642 81 42
 • (+90) 532 710 91 58
 • sa
  Ferli Tarım
  Dalından Koparıldığı Kadar Taze

  Ürünleriniz Atmosfer Kontrollü Soğuk Hava Depomuzda İlk Günkü Tazeliğini Korur.

 • sa
  Mevsimindeymiş Gibi...
  Taze Meyveler
 • sa
  Ferli Tarım Soğuk Hava Deposu ile Hizmetinizdedir.
  Atmosfer Kontrollü Soğuk Hava Deposu

  Üretici dostu Ferli Tarım, Leziz Ürünler Sunar.

Atmosfer Kontrollü Soğuk Hava Deposu

ATMOSFER KONTROLÜ DEPOCULUK HAKKINDA : ATMOSFER KONTROLÜ DEPOCULUK SAKLANAN ÜRÜNLERİ YAŞAMA OLANAK VERMEYEN AZOT GAZI İÇERİSİNDE BEKLETİLMESİ, YAŞAM İÇİN GEREKLİ OLAN OKSİJENİN %1-3 GİBİ EN AZ DÜZEYDE TUTULMASI ÜRÜNÜN SALGILADIĞI ETİLEN VE KARBONDİOKSİT GAZLARININ ZARARLI MİKTARLARININ EMİLİP DIŞARI ATILDIĞI BELİRLİ BİR ISI DERCESİNİN KORUNDUĞU GAZ SIZDIRMAZLIK ÖZELİKLERİ OLAN  DEPOCULUK SİSTEMİDİR.

DEPO İÇİNDEKİ ÜRÜNÜN OLGUNLAŞMASINI GECİKTİREBİLMESİ İÇİN DEPO İÇİNDEKİ ISI NEM YAVAŞLATILIR DURUMA, OKSİJEN VE KARBONDİOKSİT EN MODERN ÖLÇÜ VE KONTROL CİHAZLARI İLE İSTENİLEN DÜZEYLERE GETİRİLİR VE ORADA TUTULUR. HAVADA %21 ORANINDA BULUNAN OKSİJEN ÖZEL CİHAZLARLA EMİLEREK DEPO İÇERİSİDEKİ AZOT YOĞUNLAŞTIRILIR. BÖYLECE ÜRÜNLERİN OKSİJENLE TEMASI ÖNLENEREK BOZULMASI YAVAŞLATILIR DURMA DÜZEYİNE GETİRİLİR. AYRICA SAKLANACAK ÜRÜNÜN YAPISINA GÖRE HAVADA %0.04 ORANINDA BULUNAN KARBONDİOKSİT DIŞARDAN DEPO İÇERİSİNE  VERİLİR VEYA ÜRÜNÜN ÜRETİĞİ KARBONDİOKSİK FAZLASI AYNI YOLLA DIŞARI EMİLEREK ÜRÜNÜN BOZULMASI  ÖNLENMİŞ OLUR.

ATMOFER KONTROLÜ DEPOCULUKTA GAZ SIZDIRMAZLIK ÖZELİĞİ ÖZEL YALITIM MADDELERİ VE İLERİ TEKNOLOJİYLE YAPILMIŞ ÖZEL KAPI VE KAPI PENCERELERİ KULLANILARAK SAĞLANMAKTADIR.ODA İÇERİSİNDEKİ ATMOSFER (HAVA BİLEŞENİ), AZOT JENERATÖRLERİ, OKSİJENEMİCİLER VE KORBONDİOKSİT VERİCİLER İLE MÜMKÜN OLMAKTADIR. ODA İÇERİSİNDE SAKLANAN ÜRÜN MAKSİMUM BEKLEME SÜRESİ SONUNDA DALINDAN KOPTUĞU TAZELİĞİNİ  VE CANLILIĞINI KORUMUŞ OLARAK  TÜKETİCİYE SUNULMAKTADIR.

FERLİ TARIM OLARAK BÖLGEDE SOĞUK HAVA DEPOSU İHTİYACINIZDA SİZE MODERN TESİSLERİMİZDE ÇÖZÜMLER SUNMAKTAYIZ.